Wycinka drzew Bielsko-Biała

Jak my to robimy?

Wycinka drzew to bardzo ważny proces. Wymaga odpowiedniego zaplanowania i dopasowania sprzętu. W większości przypadków wycięcie niewysokiego drzewa nie jest problemem dla osoby, która posiada odpowiedni sprzęt. Inaczej sprawa ma się w przypadku wysokich drzew ulokowanych w trudnodostępnych miejscach, np. w pobliżu budynków, torów kolejowych czy linii wysokiego napięcia. W tym przypadku proces warto powierzyć wyspecjalizowanej ekipie, która posiada doświadczenie i niezbędny sprzęt do przeprowadzenia efektywnych działań.

 Jesteśmy grupą wykwalifikowanych osób, posiadających niezbędne uprawnienia do pracy na wysokości i wszystkich czynności związanych z wycinką drzew. Dysponujemy ponadto nowoczesnym sprzętem, który pozwala nam na efektywne działania nawet w trudnodostępnych miejscach.

Wycinka drzew rozpoczyna się od określenia poziomu ryzyka i stopnia trudności, z jakim wiąże się cały proces. W pierwszej kolejności uzyskujemy – o ile zachodzi taka potrzeba – zezwolenie na przystąpienie do pracy. Następnie określamy wiek, gatunek i obwód pnia na wysokości 130 centymetrów od nasady. W przypadku przejścia wszystkich niezbędnych formalności rozpoczynamy proces usuwania drzewa. Najczęściej bezpośrednio ścinamy pień tuż nad ziemią z poziomu gruntu. Wpierw przygotowujemy drzewo do ścinki, wykonując zawias kierunkowy, w którym chcemy położyć drzewo, następnie po przeciwnej stronie pnia wykonujemy mechaniczne nacięcie krok po kroku wcinając się w pień. Zabezpieczamy cały proces metalowymi klinami, gdyż zdarza się, że drzewo klinuje prowadnice pilarki.

Określając średnicę pnia dobieramy moc pilarki i długość prowadnicy. Przygotowanie odpowiedniego sprzętu i wykorzystanie go przez wyszkolonych pracowników, daje niezawodną receptę na sukces.

Wybierz profesjonalną usługę – wycinka Bielsko-Biała, Żywiec, Szczyrk, Wisła i okolice!

Usługi Ogrodniczo-Porządkowe
Marcin Kobiela

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w promieniu 40km od centrum Bielska-Białej!

Tel: 797 358 610
E-Mail: kontakt@ogrody.bielsko.pl

Wycinka drzew Bielsko-Biała

Pielęgnacja drzew Bielsko-Biała – wycinka wyskościowa

Postaw na jakość!

Jesteśmy firmą obecną na rynku od kilku lat. W tym czasie zmierzyliśmy się z wieloma różnymi przypadkami, które wymagały od nas sprawnych i skrupulatnych działań. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i podejść fachowo do tematu, jakim jest pielęgnacja drzew. Doświadczenie zdobyte w ciągu kilku lat działalności owocuje każdorazowo w przypadku podjęcia nowych działań. W trosce o komfort i zadowolenie naszych klientów oferujemy:

  • cięcia pielęgnacyjne – prace mające na celu przywrócenie stabilności korony drzewa
  • cięcia korekcyjne – ich celem jest przywrócenie odpowiedniego wyglądu krzewom i drzewom
  • cięcia techniczne – ogół czynności prowadzących do udrożnienia tras komunikacyjnych i zwiększenia dostępności światła, dzięki odpowiednio zaaranżowanej przycince lub wycince
  • wycinka drzew – wykonywana wszędzie tam, gdzie drzewostan zagraża bezpieczeństwu ludzi, lub grozi spowodowaniem groźnych awarii
  • wzmacnianie mechaniczne drzew
  • zagospodarowanie odpadów powstałych w trakcie wycinki
  • sadzenie i przesadzanie drzew

Warto wiedzieć, że cięcie drzew jest najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, który w dużej mierze odpowiada za późniejsze formowanie kształtu. W zależności od stanu zdrowotnego i wieku drzewa stosuje się różne rodzaje cięć, usuwanie krzyżujących się gałęzi, prześwietlanie korony, poprawianie statyki drzewa z uwagi na bezpieczeństwo. Najlepszą porą na wykonywanie tego typu działań jest lato, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać te podstawowe czynności również w innych porach roku. Najważniejsza jest systematyka działań, która gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Pielęgnacja drzew powinna być wykonywana regularnie, co pozwoli utrzymywać estetykę na wysokim poziomie i zachować piękny wygląd konarów i gałęzi.

Pielęgnacja drzew Bielsko-Biała