Koszenie trawników

Koszenie trawników to kluczowy aspekt naszej działalności, sztandarowy punkt naszej oferty. W swojej pracy wykorzystujemy praktyczną wiedzę zdobytą w ciągu kilku lat regularnej pielęgnacji trawników. Przez ten czas zyskaliśmy niezbędne narzędzia, pozwalające nam na efektywne działanie. Piękny, precyzyjnie przystrzyżony trawnik zwróci uwagę każdego odwiedzającego. Uraczy także nasze oko, pozwalając cieszyć się widokiem zadbanego ogrodu każdego dnia. Cykliczna pielęgnacja pozwoli uwydatnić wszystkie pozytywne cechy danego ogrodu. Sprawdź już dzisiaj, jak możemy pomóc Ci zadbać o Twój ogród!

Trawnik jest wizytówką ogrodu, pierwszym skojarzeniem z terenem zielonym i przyjemnym miejscem letniego wypoczynku. Utrzymanie trawnika w ryzach wymaga regularnego koszenia, nawożenia i ogólnej jego pielęgnacji. To właśnie te najprostsze czynności prowadzą do pobierania wraz z wodą składników mineralnych, wykorzystywanych do budowy komórek.  Podstawową czynnością na drodze do utrzymania trawnika na odpowiednim poziomie jest regularne koszenie. Cykliczne przejażdżki kosiarką wyrównują nawierzchnię, rozkrzewiają  trawę i jednocześnie eliminują chwasty, na skutek wielokrotnej utraty liści. W kontekście koszenia, kluczowa jest wysokość cięcia – około 30 mm dla terenów rekreacyjnych w czasie wiosny i jesieni, a także 25 mm podczas suszy. Kluczem do sukcesu jest tutaj regularność – wiosną i jesienią raz w tygodniu, natomiast w porach nadmiernej wilgoci nawet dwa razy w tygodniu. Koszenie trawników odbywa się najczęściej przed południem. Wówczas, dzięki zawartości wody w komórka źdźbła trawy są sprężyste. To maksymalna optymalizacja całego procesu, którego efektem jest idealnie przystrzyżony trawnik z wysokiej jakości trawą. Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na zadowolenie naszych klientów. To nasza najważniejsza motywacja i klucz do sukcesu.

Usługi Ogrodniczo-Porządkowe
Marcin Kobiela

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w promieniu 40km od centrum Bielska-Białej!

Tel: 797 358 610
E-Mail: kontakt@ogrody.bielsko.pl

Koszenie trawników Bielsko-Biała

Liczy się końcowy efekt!

Koszenie należy do podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Wykonywane regularnie daje zdumiewające rezultaty w postaci zadbanego trawnika. To szczególnie ważne dla wszystkich dbających o dom i ogród. Równiutko przystrzyżony trawnik kojarzy się z dbałością o szczegóły i perfekcją. To forma doskonałej wizytówki. W zależności od stopnia zarośnięcia i powierzchni terenu, do koszenia wykorzystuje się różny sprzęt. Koszenie odbywa się przy użyciu:

  • niewielkie kosiarki ogrodowe (spalinowe lub elektryczne)
  • kosiarki ciągnikowe
  • kosiarki bijakowe
  • kosiarki rotacyjne
  • kosiarki samojezdne
  • wykaszarki i podkaszarki

W przypadku pielęgnacji trawników prywatnych wykorzystujemy najczęściej małe kosiarki ogrodnicze, posiadające samojezdny napęd i odpowiednią moc silnika, dobraną do potrzeb i okoliczności. Przy większych obszarach stosujemy najczęściej większe kosiarki samojezdne, znane także jako traktory. Dodatkowo w tych miejscach korzystamy z podkaszarek i wykaszarek, które pozwalają dotrzeć do miejsc trudno dostępnych, takich jak obszary elewacji krawężników czy pnie drzew.

Koszenie to jeden z kluczowych zabiegów, który determinuje jakość i wygląd posiadanego trawnika. W celu optymalizacji efektów konieczne jest odpowiednie rozplanowanie ilości koszenia w sezonie wegetacyjnym, a także określenie wysokości koszenia. Przykładowo tereny przydrożne kosimy znacznie rzadziej aniżeli trawniki przydomowe. W większości przypadków dwa lub trzy razy w zupełności wystarczą. Inaczej sprawa ma się w przypadku zieleni miejskiej, która najczęściej skracana jest od czterech do pięciu razy w ciągu sezonu. Natomiast trawniki przydomowe koszone powinny być raz w tygodniu, a w okresie suszy regularnie podlewane, dzięki czemu będziemy mogli zachować jego wysoką jakość.

Koszenie Bielsko-Biała